Чашечка смачної кави, приготована за допомогою кавоварки – це так просто, але на якість і смак готового напою впливають кілька факторів. Не в останню чергу важлива якість використовуваної для приготування води. Які б зерна ви не вибрали, вони все одно будуть зварені на водній основі, а тому саме від особливостей рідини залежить, чи буде кава смачним або мати неприємний присмак.
Відразу слід сказати, що використовувати в цих цілях звичайну воду з-під крана – погана ідея. Вона має металевий трубний присмак, а накип не тільки добре помітний на каві на чашці, а й швидко осідає на стінках кавомашини, що призводить до необхідності частих очисток. Найкраще використовувати чисту джерельну або очищену воду.
Зазвичай водопровідна вода має в складі безліч хімічних елементів, серед яких лідирують хлор і залізо. Крім того, там можуть міститися шкідливі для здоров’я людини речовини, оскільки рідина надходить в кран за старими, а нерідко – іржавих труб. Така вода не тільки не покращує смак кави, але і призводить до швидкої поломки кавоварці і проблем зі здоров’ям.
Рекомендації по вибору води
Рекомендації по вибору води
- Запах. Нормальна вода, як ми знаємо ще зі шкільної лави, не має кольору і запаху. Якщо ж запах все-таки присутня, значить, в рідині містяться додаткові речовини, яких там бути не повинно. Найчастіше відчувається хлор, залізо або металевий присмак труб.
- Колір. Як було сказано вище, води не повинна мати кольору, а повинна бути прозорою.
- Жорсткість. Найкраще, щоб жорсткість води для кавомашини була якомога меншою – будь-яка техніка довше прослужить, якщо використовувати м’яку очищену воду. Нормальний показник жорсткості становить приблизно 50 мг на літр. Рівень жорсткості залежить від кальцію, міститься у воді. Також компонентами, які можуть впливати на цей фактор, є магній, марганець і залізо, але становлять набагато меншу частину, ніж кальцій. Слід сказати, що жорстка вода не зашкодить вашому здоров’ю, але буде мати певний присмак і може привести до поломок кавоварки. Сьогодні є багато способів, як визначити жорсткість води для кавомашини: наприклад, встановити спеціальний прилад або здати пробу рідини в лабораторію.
- Хлор. Кількість цього елемента в складі не повинно перевищувати 0 мг на літр. Зовсім уникнути його не вийде, оскільки він додається державними організаціями в водопроводи для запобігання розмноження шкідливих бактерій у воді. Смак хлору дуже виражений, тому навряд чи ви отримаєте задоволення від чашки хлорованого кави.
- Мінералізація. Показник мінералізації води для кавомашини не повинен перевищувати 250 мг на літр, в іншому випадку вода буде занадто жорсткою, а це не кращим чином позначиться на технічному стані апарату.
- Лужність. Нормальний її рівень не повинен перевищувати 40 мг на літр, що визначається кількістю іонів у воді. Лужні сполуки, карбонати та інші елементи знижують ступінь кислотності води, а надто високі показники можуть змінити смак кави не в кращу сторону.
- Рівень рН. Кращий показник – це 7 і в межах цієї цифри. При наявності додаткових іонів водню рН збільшується, а вода стає більш кислотної і набуває гіркуватий присмак.
- Натрій. Нормальний показник становить до 30 мл на літр. ВООЗ запевняє, що вода містить менше 20 мг на літр, але було з’ясовано, що в деяких регіонах цей рівень перевищує показник 250 мг / л. Деякі пом’якшувачі води допоможуть врегулювати кількість цього елемента, а якщо говорити про вплив на смак кави, то натрій може зробити його занадто солодким або нудотним, тому його концентрацію в рідини варто контролювати.
Отже, як же допоможе ця інформація? Чи можна заливати в кавоварку кип’ячену воду? Чи буде кава від цього смачніше?
Рішення можуть бути такими:
- Не має особливого значення, яку воду заливати в кавоварку: гарячу чи холодну, головне – використовувати очищену рідину, яку можна купити на розлив практично в будь-якому продуктовому магазині. На етикетках пляшок вказується рівень мінералізації і деякі інші дані. Можна пробувати воду від різних продавців, поки не знайдеться відповідний варіант.
- Очищенням води можна зайнятися і в домашніх умовах, якщо немає можливості або бажання купувати вже очищену. Найпростішим рішенням стане використання недорогого фільтра-глечика, але користувачі часто забувають міняти змінний картридж. Але навіть при належному догляді за фільтром цього недостатньо для отримання смачної кави. Прості фільтри здатні видаляти тільки неприємний присмак води, а запах, жорсткість і мінералізація залишаються колишніми. Краще придбати дорожчий фільтр, здатний очищати воду від зайвих домішок і бактерій, щоб в результаті отримати чисту рідину без кольору і запаху.
Щоб кавоварка прослужила довго і не зламалася, обов’язково прочитайте в інструкції, як залити воду в кавоварку правильно і будь рекомендацій по використанню і догляду слід дотримуватися. Іноді в результаті невмілого поводження доводиться здавати техніку в ремонт. Найчастішим випадком є ситуація, коли завоздушена кавоварка – зазвичай це відбувається через неправильно поставленого фільтра, і тоді його потрібно замінити.