Оцет може пошкодити нутрощі кавоварки, гумові прокладки
Оцет, як і раніше, залишається найпопулярнішим засобом для чищення в домашніх умовах, оскільки він має широкий спектр застосування. Багато людей використовують його для загального чищення та дезінфекції, наприклад для миття вікон, посуду, підлоги та багато іншого.
Побутова техніка з водяним нагрівальним елементом (наприклад, чайник або кавоварка), це прибори, для яких повинна регулярно проводитись чищення від накипу (декальцинація).
Деякі власники кавоварок вважають, що оцет очищає вапняні відкладення, але доведено, що оцет пошкоджує гідросистему кавомашини.
Крім того, дуже важко промити систему від нього, тому що його запах і смак залишаться в кавоварці протягом тривалого часу.
Що і коли потрібно використовувати для видалення накипу кавомашини?
Накип впливає як на смак кави, так і на продуктивність кавоварки. Регулярне видалення накипу необхідне для забезпечення тривалого терміну служби еспресо-машини. Частота декальцинації залежить від жорсткості води і кількості води, що пройшла через систему машини. Більшість виробників рекомендують видалення окалини кожні 2-3 місяці.
Автоматичні кавоварки зазвичай сигналізують, коли потрібно зробити декальцинацію, оскільки ці машини запрограмовані на оповіщення користувача після певної кількості пропущених через неї літрів води.
У ручних кавових машинах у вас немає індикатора, тому видалення накипу потрібно проводити з періодичністю кожні 2-3 місяці.
Завжди дотримуйтесь інструкцій виробника з чищення. Якщо у Вас залишилися питання, дзвоніть по телефону.
Автоматические кофемашины обычно сигнализируют, когда нужно сделать декальцинацию, поскольку эти машины запрограммированы на оповещение пользователя после определённого количества пропущеных через нее литров воды.
В ручных кофе-машинах у вас нет индикатора, поэтому удаление накипи нужно проводить с периодичностью каждые 2-3 месяца.
Всегда следуйте инструкциям производителя по чистке. Если у Вас остались вопросы звоните по телефону.
Професійне очищення кавоварки від накипу
В інтернеті можна зустріти безліч порад досвідчених господарок і просто користувачів з очищення кавоварки в домашніх або офісних умовах. Серед них не останнє місце займає чищення кавомашини лимонною кислотою, яка, на думку деяких власників, обходиться дуже дешево і чудово справляється із завданням. Очищаючі властивості лимонної кислоти дійсно широко відомі в народі: цей засіб використовують для догляду за пральними машинами, мікрохвильовою піччю, кавоварками та іншою домашньою технікою.
Однак, вирішуючи провести чищення таким методом, слід пам’ятати, що кислота в будь-яких пропорціях має властивості, що роз’їдають. Тому цілком ймовірно, що чищення кавоварки оцтом або тією ж лимонною кислотою призведе до швидкого іржавіння металевих елементів та швидкого виходу з ладу техніки. У кращому випадку, її можна буде полагодити, у гіршому – доведеться купувати нову. Важливо пам’ятати, що дбайливе поводження та правильний догляд – запорука довговічної експлуатації побутових приладів.
Про те, як почистити кавоварку, написано багато різних статей, де рекомендують використовувати різні підручні засоби. Приймаючи рішення ними скористатись, пам’ятайте:
1. Оцет, лимонна кислота та інші засоби, що містять у складі агресивні речовини (навіть натурального походження), неприйнятні для чищення крихкої техніки.
2. Не можна використовувати для чищення агресивні хімічні засоби. У крайньому випадку допускається використання м’яких побутових речовин: наприклад, гелю для посуду.
3. При очищенні слід використовувати м’яку губку або тканину, яка не подряпає стінки пристрою.
4. Після промивання важливо ретельно висушити кавомашину, щоб вода не потрапила в електронний модуль керування.
Щоб уберегти техніку від швидких поломок, а себе від дорогого ремонту, найкраще звернутися до досвідчених майстрів. Професійне чищення кавомашини від накипу виконується всього за кілька годин і коштує недорого, тому її можна замовляти стільки разів, скільки потрібно власнику. Фахівці виконають всю роботу у кращому вигляді, після чого повернуть очищену техніку замовнику.